Tarihçe

Ekspres-Bim  1983 yılında E-B GROUP bünyesinde kurulan ilk şirkettir. Uzun yıllar IT sektöründe satış ve satış sonrası hizmetler vermiştir. Konusunda uzmanlaşmış olup 1995 onrası  kurumların dış kaynak kullanım ihtiyaclarına paralel Dijital Arşiv ve hizmetlerini veren Türkiyedeki ilk firmadır. 

Uzman Kadro yapısı ve gelişen İş deneyimi ile özellikle Kamu, Finans ve Telekom sektöründe büyük projelere imza atmıştır.

Benzeri iş yapan şirketlerin bır kısmı gelişen iş süreçleri içinde Ekspresbim bünyesinden oluşmuştur.

EkspresBim  yüksek teknolojiye sahip, ekipmanı ve uzman kadrosu ile  Türkiye de en fazla Dijital Arşiv projesi yapmış şirket konumundadır. 

IBM Sistem 36 ile İşletmenlik ve Destek hizmetleri ile ticari hayatına  başlayan EkspresBim  IBM ve Digital Bilgisayarlarının Çözüm Ortağı olarak Satış ve Satış Sonrası Destek hizmetlerini başarı ile yürütmüştür. Doksanlı yılların sonlarına doğru donanım işlerini Grup Şirketlerinden Eks-pa'ya bırakıp, Dijital Arşiv çözüm ve hizmetlerine odaklanmıştır.

Uluslararası Dijital Arşiv teknolojilerini yakınen takip ederek Türk Arşivciliğinde ihtiyaç olan Dijital Teknoloji ve Metodolojileri oluşturarak sektöründe öncü konumuna ulaşmıştır.